ZAMÓW KONTENER:
BDO: 000045120

Wywóz śmieci - kontenery

Metale i tworzywa sztuczne posiadają specjalne kontenery oznaczone kolorem żółtym. Niebieski kontener przeznaczony jest na papier. Z kolei zielony na szkło. Odpady biodegradowalne posiadają brązowy kontener, a odpady zmieszane czarny. Oprócz kontenerów, z tymi samymi kolorami można zakupić odpowiednie worki na śmieci, co ułatwi nam segregację w domu i sprawi, że nikt z domowników się nie pomyli przy wyrzucaniu danego odpadu.

Odpady zmieszane

Odpady zmieszane to wszystkie te odpady, których nie możemy poddać procesowi recyklingu. Wyjątek stanowią tu odpady niebezpieczne.

Odpady biodegradowalne

Odpady biodegradowalne stanowią te odpady, które możemy poddać kompostowaniu. Będą to odpady składające się z warzyw i owoców, a także gałęzie, skoszona trawa, zgrabione liście i kwiaty oraz trociny i kora drzew. Oprócz tego wyrzucamy tu tez resztki jedzenia i niezaimpregnowane drewno.

Do pojemnika ze szkłem, jak sama nazwa wskazuje wyrzucamy wszelkie pojemniki wykonane ze szkła. Mogą to być słoiki, czy butelki, a także szklane opakowania po kosmetykach.

Do pojemnika na papier wyrzucamy wszystko, co jest wykonane z papieru, jak opakowania papierowe, kartony, tekturę, a także gazety oraz czasopisma, zeszyty, czy książki, a nawet torby i worki papierowe.

Do kontenera na metale i tworzywa sztuczne wrzucimy plastikowe butelki po napojach, nakrętki po tych butelkach oraz wszelkie inne opakowania plastikowe od produktów spożywczych. Znajdą się w tej kategorii także opakowania wielomateriałowe, jakie stanowią kartony po mleku czy sokach. Oprócz tego aluminiowe puszki po napojach i sokach oraz puszki po konserwach i folia aluminiowa. Wyrzucimy tutaj także metale kolorowe oraz kapsle i zakrętki od słoików.

Skorzystaj z usług firmy EKOWAR

Gwarantujemy konkurencyjny cennik, terminowość, profesjonalizm i doświadczenie naszych specjalistów, a także elastyczne podejście do każdego zlecenia. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą w przypadku pojawienia się pytań.

Dane kontaktowe

Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy:

pon. - pt. 6.00 - 20.00

sob. 6.00 - 16.00