ZAMÓW KONTENER:
BDO: 000045120

Dostępne wielkości kontenerów

Tak naprawdę wysokość kontenera oraz dostępne pojemności kontenerów zależą indywidualnie od wyposażenia firmy zajmującej się ich wynajmem.

Najpowszechniej spotykany kontener na gruz wymiary będzie mieć następujące, liczone metrach sześciennych, wymiary: 5 i 6 m3, aż do 12 m3. Najmniejsze zamawiane pojemności kontenera na gruz to 5m3 – wymiary takiego pojemnika na odpady to zwykle około 110 cm wysokości, 380 cm długości oraz 190 cm szerokości. Dla mniejszych inwestycji budowlanych przeznaczone są zwykle najmniejsze dostępne pojemności, czyli od 5 do 6 m3. Naprawdę duże prace remontowe warto zabezpieczyć pojemnikami o pojemności od 10 do 12 m3.

Wymiary kontenera na śmieci – jak je prawidłowo dopasować?

Indywidualnym inwestorom najwięcej problemu sprawia określenie wielkości swojej inwestycji budowlanej i przełożenie jej na ilość powstałego gruzu, śmieci i innych odpadów budowlanych. W razie wątpliwości wymiary kontenera na śmieci pozwala dopasować obsługa wypożyczalni.

Najczęściej przy remontach lokali mieszkalnych wystarcza kontener na gruz 5m3 – wymiarowo także jest to najlepsza opcja, ponieważ postawiony nawet na chodniku przed oknem nie zabierze zbyt dużo miejsca. Atutem nie tylko samej ogromnej wielkości kontenerów i pojemności kontenerów jest ich funkcjonalność – ich konstrukcja przemyślana jest w taki sposób, by podstawa zajmowała jak najmniej miejsca. Górna część jest z kolei rozszerzona, co pozwala precyzyjniej i szybciej umieszczać odpadki w pojemniku.

Pojemność kontenera a jego funkcjonalność

Kontener na gruz wymiarowo powinien być dostosowany do wielkości inwestycji, aby jego wynajem i wywóz nie był nieproporcjonalnie dużym kosztem. Jakakolwiek by to nie była suma, warto zadbać o takie wyposażenie. Obowiązkiem remontującego jest bezpieczna wywózka i utylizacja odpadów.

Warto pamiętać, że za wywożenie samego, czystego gruzu, bez domieszki innych odpadów, zapłacimy nieco mniej. Zaletą wynajmu kontenera na gruz 5m3 wymiarami pasującego do naszej inwestycji to też ogromna wygoda, gdyż kontener jest przywożony i załadowany – wywożony, a śmieci utylizowane przez firmę zewnętrzną.

Skorzystaj z usług firmy EKOWAR

Gwarantujemy konkurencyjny cennik, terminowość, profesjonalizm i doświadczenie naszych specjalistów, a także elastyczne podejście do każdego zlecenia. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą w przypadku pojawienia się pytań.

Dane kontaktowe

Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy:

pon. - pt. 6.00 - 20.00

sob. 6.00 - 16.00