ZAMÓW KONTENER:
BDO: 000045120

Co zaliczamy do odpadów po remoncie?

Śmieci po remoncie to nie tylko wszelkie pozostałości po budowie, czy dokonanym remoncie, jak cegły, gruz, wata szklana, rozpuszczalniki, czy chociażby panele podłogowe, ale również wszelkie stare farby malarskie, a także zużyte po nich opakowania, jak puszki po farbie czy pojemniki plastikowe. Do tej grupy należeć będą też stare lustra, czy zużyte żarówki LED, żarówki halogenowe i energooszczędne.

Elektrośmieci

Nie należy mylić odpadów po remoncie z odpadami wielkogabarytowymi i nie wyrzucamy tutaj żadnych mebli, wyrobów tapicerowanych, ani dywanów i materacy! Tak samo jak sprzęty AGD nie należą do tej grupy. Wszelkie pralki, kuchenki czy lodówki są to elektrośmieci, które zużyte należy oddać do punktów zbiórki zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

Za to należą do odpadów po remoncie wszelkie ceramiczne elementy wyposażenia łazienki i toalety, jak krany, grzejniki, ramy okienne i drzwi.

Niektóre odpady po remoncie, jak niezabrudzona folia malarska, czy zużyte narzędzia, z wyjątkiem elektronarzędzi, można wyrzucić do przydomowego kontenera na odpady, w tym przypadku żółtego, przeznaczonego na odpady metalowe i tworzywa sztuczne. Jeśli chodzi o zabrudzoną folę malarską i pędzle, możemy je również wyrzucić do kontenera przydomowego, jednak tego dla odpadów zmieszanych.

Skorzystaj z usług firmy EKOWAR

Gwarantujemy konkurencyjny cennik, terminowość, profesjonalizm i doświadczenie naszych specjalistów, a także elastyczne podejście do każdego zlecenia. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą w przypadku pojawienia się pytań.

Dane kontaktowe

Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy:

pon. - pt. 6.00 - 20.00

sob. 6.00 - 16.00