ZAMÓW KONTENER:
BDO: 000045120

Rodzaje odpadów budowlanych

Odpady budowlane to bardzo szeroka grupa i można w niej zakwalifikować najrozmaitsze rzeczy i substancje. Będą to typowe odpady będące wynikiem początkowych faz remontu, jak gruz zarówno betonowy, ceglany, czy ceramiczny. Oprócz tego są to tynki, gips, cement. W miarę postępu remontu będą to też płyty kartonowo- gipsowe, tapety i odpady większe jak stolarka okienna, czy drzwiowa.

Odpady budowlane - szczegóły

Do odpadów budowlanych będą należeć też wszelkiego typu odpady instalacyjne oraz materiały użyte do pokrycia dachów, a także części ceramiki, jak dla przykładu płytki, armatura z ceramiki. Inne odpady budowlane pochodzące z remontu łazienek to instalacje metalowe i pcv, do których należą wanny i armatura. Dalej należy wspomnieć o złomie i stali zbrojeniowej. Innym rodzajem są odpady z drewna i tworzyw sztucznych, a także materiały izolacyjne oraz odpady ze styropianu. Odpady budowlane to także odpady zielone, bardziej organiczne, jak gleba oraz grunt z wykopów.

Oprócz tego do odpadów budowlanych zaliczamy wszelką chemię użytą na budowie, jak kleje, czy farby. Są to głównie odpady, które należy posegregować, gdyż z całą pewnością są to odpady toksyczne, nienadające się do ponownego przetworzenia.

Jak utylizować odpady budowlane?

Obecnie jednak dąży się do efektywnej segregacji odpadów, aby jak najwięcej z nich zostało przetworzonych i nadało się do ponownego użycia. Będzie to z całą pewnością korzystne dla natury i uniknie się negatywnych skutków, jakie mogą nieść dla środowiska naturalnego. Zajmują się tym specjalistyczne zakłady specjalizujące się w tego typu zagospodarowaniu odpadów budowlanych.

Tak dla przykłady gruz betonowy, czy ceglany, może być ponownie wykorzystany w postaci kruszywa budowlanego. Zaś żwir, wykonawcy bardzo często i z dużym powodzeniem stosują ponownie, jako podłoże do budowy parkingów. Takie przetwarzanie odpadów budowlanych niesie ze sobą wiele korzyści, które będą zarówno korzystne z aspektu ekologicznego, jak i ekonomicznego.

Odpadów budowlanych nie należy jednak składować w byle jakim miejscu. Z tego powodu powstało na rynku wiele firm zajmujących się tym w sposób profesjonalny i zgodny z wszelkimi normami bezpieczeństwa.

Skorzystaj z usług firmy EKOWAR

Gwarantujemy konkurencyjny cennik, terminowość, profesjonalizm i doświadczenie naszych specjalistów, a także elastyczne podejście do każdego zlecenia. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą w przypadku pojawienia się pytań.

Dane kontaktowe

Zgłoszenia telefoniczne przyjmujemy:

pon. - pt. 6.00 - 20.00

sob. 6.00 - 16.00